• Dlouhodobá vize
  Dlouhodobá vize
 • Společenská zodpovědnost
  Společenská zodpovědnost
 • Vášeň a technologie
  Vášeň a technologie
 • Výborná káva
  Výborná káva
 • Latte Art šampioni
  Latte Art šampioni

 “Nadšení z kávy lidí s mimořádným citem a bystrostí…” (Paolo Mantegazza)
I když je to pro nás každodenní událost, káva je v podstatě relativně čerstvý objev, vzhledem k tomu, že se k nám do Evropy dostala až 16.-17. století.

Rostlina pro botaniky známá jako Coffea, patří do rodiny Rubiaceae, bohaté v rodech a odrůdách.

Existuje spoustu variací Coffei, ale my používáme pouze dvě z nich: Coffea Arabica a Coffea Canephora. Liší se mnoha způsoby, kupříkladu jejich rozšířením, komerční hodnotou a rozdíly v chuti, které jinak vyhovují různým zákazníkům.

Známe mnoho variací Coffei Arabicy (typica, caturrabourbonmundo novocatuaì,…), ale nejznámější variace Coffei Canephory se nazývá “Robusta” a díky tomu se dnes často říká rovnou Coffea Robusta místo Coffea Canephora.

Káva se pěstuje v podstatě v každé zemi mezi dvěma tropickými pásmy a každá z nich produkuje kávu se svými specifickými zvláštnostmi. Dokonce i v rámci jednoho národu lze nalézt odlišné mikrooblasti, které produkují kávu s šířším a více žádoucím spektrem chutí.

V neposlední řádě dělají také velký rozdíl schopnosti výrobce a jeho vášeň pro výrobu výborné kávy.

Pátrání po dokonalých kávových zrnech není jednoduché, ale za to je podnětné, fascinující a stimulující: je to pátrání, které člověka donutí zvážit kombinaci botanických variací, různé metody výroby, zákony i národní tradice dané země.

Máme s výrobci se kterými spolupracujeme přímé vztahy a podporujeme je skrz různé projekty ve snaze vytvořit něco unikátního a zajímavého.

Pokud vezmeme v potaz pouze chemické reakce sousivisející s pražením kávy, zůstane tento proces stále velmi záhadným. Nicméně, naštěstí je známý jeho výsledek. Zahřívání kávového zrna je jistojistě vynalézavým způsobem jak vytvořit pluralitu aroma z jinak chemicky neaktivního a elastického zeleného zrna.

Taková transformace rozhodně není jednoduchá. Právě napak: je na ní potřeba špičkové výbavy a hluboké znalosti, jedinak tak může být pražení každého jednotlivého zrna dokonalé. Nezáleží na tom, zda-li se jedná o toast espresso, medium nebo light roast, můžeme zaručit, že výsledek bude vždy uspokojivý a podle představ.

Finální produkt: espresso.