Klíč k zpracování kávy je rozhodně její pražení, které nadále zůstavá jaksi záhadným procesem, už jenom když zvážíme tu spoustu chemických změn, kterou zahrnuje. Nicméně, výsledek je naštěstí jasný: účinek tepla na kávové zrno je svým způsobem druh magie, která z inertního, elastického zeleného zrna vykouzlí křehký svět plný aromat.

Organic
Caffè River vždy vyhledává co nejvyšší možnou kvalitu a již mnoho let získává certifikát ekologického zemědělství pro mnoho svýchproduktů.Logo Icea Biologico

.

ALE CO ZNAMENÁ EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ? O CO SE JEDNÁ?

 Jedná se o Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 ze dne 28. června 2007 o ekologické zěmědělské produkci kávy, která musí dodržovat speifická pravidla, která mají za účel zaručit racionální management zneužitých zdrojů a limitované použití externích prostředkům, které by mohly změnit přiozenou plodnost půdy, přičemž “naprosto vylučujíc použití syntetických produktů a geneticky modifikovaných organismů (GMO)”.

 

Agroekosystém je tímto respektován, zdroje vody optimizované a znečistění životního prostředí zredukované. Jinými slovy lze mluvit o produkci jídla s respektem vůči prostředí. 

Udržování integrity oblasti a využití kultivačních metod s respektem k životnímu prostředí je základním předpokladem pro vysokou kvalitu finálních produktů. 
Díky pozornosti, kterou tomuto Caffè River věnuje, lze zaručit naprosto transparentní a důvěryplný vztah se spotřebitelem. 

For years, Caffè River has obtained the Fairtrade Certificate

UTZ logo
Jsme pevně přesvědčeni o tom, že každá společnost je zodpovědná vůči všem zainteresovaným osobám:zákazníkům, dodavatelům, spolupracovníkům, komunitám a životnímu prostředí.

Tato excelentní praná Bugisu Arabica káva byla vypěstována ve dramatických výšinách hory Elgon, 343 rodinami, které zápasí s chudobou díky kávě lepší kvality.
BUFUMBO

Původ: Uganda, východní Afrika, oblast Bufumbo, hora Elgon.

Výrobce: Farmářská Asociace Organické Kávy Bufumbo (http://bofa.co.ug/) je spolkem farmářů, založeném v roce 1997, ve vesnici jménem Bufumbom, v oblasti Mbale. Jeho účel je zlepšení životní úrovně farmářů žijících v této oblasti tím, že z malé venkovanské kultivace vytvoří funkční komerční strukturu. Momentálně v něm působí 343 farmářských rodin. Jejich káva se pěstuje ve výšinách hory Elgon, v oblasti velkého kmene Babisu na území východní Ugandy. Jedná se o bugishu kávu, což je praná Arabica káva s excelentními organoleptickými vlastnostmi.

Popis: Arabica (SL14, SL28), Praná. Organický certifikát a Fairtrade certifikát - certifikáty o které jsme usilovali a které jsme si zasloužili.

Nadmořská výška: 1400-2000 metrů nad mořem. Sklizeň: od října do února.

Chuťové tóny: Přiměřený balanc mezi hustotou a mírnou kyselostí s lehkým aroma sušeného ovoce. Jedna z nejlepších káv na světě, světle pražená, extrahovaná french pressem nebo jinými metodami, ideálně doprovázena křupavým dezertem jako třeba praženými oříšky.

 

Bufumbo-e-shop.jpgclosest connection Uganda packs 250 g IT BACK

Buy it on our e-shop.

Na vrcholech San Marcos de Tarrazú pěstují Don Minor Esquivel spolu se svojí ženou Doñou Dilcia a jejich dětmi Yaindrou, Nitziou and Bryanem kávu mimořádné kvality.

Nilton Almeida obdělává Fazenda São Francisco, kterou založil jeho otec na kopcích Mogiany.

Naše přímé kontakty s producenty, zejména s malými as těmi, které jsou aktuální a odpovědné za skvělou kávu, kterou vyrábějí, nám umožňují přidat vyšší hodnotu komerční kávě, ale taková vysoká úroveň musí být bezpochyby definovaná specialita.

 Espresso káva je obojí z důvodu tradice i z důvodu nejlepšího organoleptického spektra, připravována z mixu původů.

 Bary, které zvolí Caffè River tím poskytnou kvalitní volbu pro své zákazníky, ať už si zvolí jakoukoliv směs.

Zrna na espresso se v podstatě vždy skládají se zrn z různých zdrojů, které jsou selektovány a smíchány tak, aby vznikla unikátní a exkluzivní směs, která bude ideální pro schopnosti kávového stroje.